קייטנה 2020


קייטנה 2020

המסלול המדעי

בקייטנה 2020 אנו דוגלים בלמידה של הילד תוך עשיית הדברים בעצמו. מתוך הנחה שביסודו הילד הוא אוטודידקט. על פי מריה מונטסורי מבנה המוח של הילד מאפשר לו לקלוט רשמים מהסביבה באופן בלתי מודע, וכך הוא מלמד את עצמו. את יכולת זו הגדירה מונטסורי כ”מוח הקולט” (The absorbent mind). מונטסורי טוענת שהילד תמיד יבחר פעילות שעונה על צורך פנימי שלו, ושבחירה זו תגרום לו לשמוח ולהתלהב מהלמידה. אהבת הלמידה הזו היא הבסיס של שיטת מונטסורי, בתקווה לנטוע בילד אהבת למידה לשארית חייו.

המסלול המדעי בקייטנה – במסגרתו הילדים מתנסים בלימוד מתמטיקה, אנגלית, שפה, פיזיקה ומדעים באמצעות עזרים כלים שונים ואף עזרים מונטסוריים. הלמידה חוויתית מאוד ומהנה במיוחד!!!

מורה מוסמך

מורים עם רקע וניסיון בהדרכת ילדים, אשר עובדים במהלך השנה במסגרות לימודיות

שעת מדע יומית

הפעילות משולבת עם המסלול הרגיל - הילדים שנרשמים למסלול מקבלים שעה יומית של פעילות חוויתית ומדעית

בתי ספר מונטסוריים

כיום ישנם למעלה מ25000 בתי ספר מונטסוריים בעולם כולו. ישנם בתי ספר בישראל שמאמצים 'זמן מונטסורי'

סביבת למידה בנויה מחומרים שנועדו לפעילויות למידה עצמאיות

בבסיס עומדים עקרונות הכבוד אל הילד והאמונה ביכולותיו

הסביבה המוכנה

מונטסורי

לתת לילד בסיס לגדול להיות מבוגר מפותח היטב, אחראי, מאושר ומגשים את עצמו

בשיטת מונטסורי נתפסת הסביבה ככלי מחנך המשפיע על המטרות החינוכיות

אביזרי למידה בקייטנה 2020

אביזרי הלמידה בקייטנה 2020 הם עזרים ומשחקים התוכננו בקפידה בכדי להיות מותאמים ליכולות המפתחות בילד תוך שילוב של לימוד והבנה ובכוונה לאפשר לילדים חופש פעולה ובקרת משגה

IMG_3052
IMG_3051

GO DEEPER - קצת יותר לעומק קייטנה 2020

בחינוך על פי מונטסורי  מושגת הלמידה על ידי תהליך ייחודי בו הילד לומד מתוך מוטיבציה פנימית. השיטה מציתה את סקרנותו של הילד, מאפשרת לחשוב מחוץ לקופסה ולחפש יותר מתשובה אחת נכונה!

השיטה תעזור לכל ילד ללמוד לחשוב אחרת, לפתח אסטרטגיות למידה ולמצוא את הדרך המיוחדת שלו, ללמוד איך ללמוד.

יש לאמן את הילד תחילה על חלק מן הפעולה בכדי להגיע בעתיד לפעולה השלמה והמורכבת. העזרים מבודדים תכונה אחת נלמדת בכל פעם, כך שמתאפשרת למידה קלה ועם זאת מאתגרת- ישנן דרגות קושי שונות ללא מרווחים גדולים. אביזרי הלמידה מעוצבים בצורה אסתטית, רובם עשויים עץ ובעלי תחושה טבעית ונעימה

איך זה עובד אצלנו?

“הסביבה המוכנה” נוגעת בעיצוב וסידור הכתה והחצר. הסביבה מאורגנת על פי תחומי הדעת, וכוללת את אביזרי הלמידה של כל תחום. הילד חופשי לבחור את האביזר שהוא רוצה, להשתמש בו, ולהחזיר למקומו בתום השימוש. כך, מזמנת הסביבה את העצמאות ואת חופש הפעולה. האביזרים מסודרים בסדר עולה של קושי, כך שהאתגר והעניין נשמרים. התאמת ה”סביבה המוכנה” לממדיו של הילד יוצרת מצב בו הכל בהישג ידו של הילד. כמו כן, אין ארונות סגורים או מדפים גבוהים אליהם לא יוכל הילד להגיע. החלל מזמין ומאפשר- אך לא כופה את עצמו.

חינוך לחשיבה יצירתית = חשיבה המצאתית – חיבור בין שני דברים ויצירת משהו חדש שטרם חשבו עליו לפני כן. לדוגמה – סכין ומברג = אולר.

מערכות רוב גולדברג – בניית מערכת סבוכה המורכבת מחלקים רבים המבצעת תהליך בתגובת שרשרת בכדי לבצע פעולה פשוטה. אנו מקיימים את הפעילות הזו במסלול המונטסורי בכדי לתת לילדים לטעום מעולם הפיזיקה וחוקיו. הילדים בונים את המערכת.

חדר עזרים מונטסוריים, משחקי חשיבה ואסטרטגיה – הילדים יכנסו לחדר עם מבחר עזרים מונטסוריים, משחקי אסטרטגיה ויקבלו הדרכה ממדריך עם רקע וניסיון בהפעלתם.

המדריך יכווין את הילדים ללמידה ותרגול עם העזרים.

קייטנה 2020

 

היי צריכים עזרה?
close
Agent

אנחנו כאן בכדי לעזור הקליקו בכדי להתחיל צ'אט

Agent avatar

שירות לקוחות

לוטם

Online
close

לוטםמנהל

היי שלום אפשר לעזור ? 00.00 tick
Send
Powered by ⚡ bytii.cloud