מסלול תכנות לילדים


קייטנת תכנות לילדים

במסלול זה הילדים יקבלו 6 שיעורי תכנות במחזור, במשך שעה וחצי כל שיעור

בקייטנה הילדים יחשפו לעולם הקוד ויעבדו עם סקראץ’ – סביבה טכנולוגית ליצירה דיגיטאלית, בה ילדים יכולים ליצור בעזרת קוד. עם סקראץ’ ילדי הקייטנה יוצרים משחקים, סיפורים אינטראקטיביים, אנימציות, סימולציות ועוד. סקראץ’ פותחה בארה”ב באוניברסיטת MIT, ותופסת תאוצה בארץ בקרב אלפי ילדים, בבית ובבתי-ספר., המסלול משולב עם מסלול החוגים המתחלפים (המסלול הרגיל), במסגרתו הילדים חווים גם פעילויות מגבשות ומלהיבות כגון סיף, נהיגה בבאגי פדלים, אילוף כלבים, חץ וקשת ועוד ועוד וגם ילמדו כיצד לתכנת.

קייטנת תכנות

קצת על סקראץ’:
מעל 35 מיליון פרוייקטים נוצרו על ידי יותר מ-33 מיליון משתמשים בפלטפורמה.

תוכנית הקייטנה נועדה ללמד את הילדים לא רק על התוכנה, אלה גם על רעיונות שלמים שיוכלו לשמש אותם בכל תחום אשר יבחרו, כמו התמדה, מיפוי שגיאות, ורבים אחרים.

מטרת הקייטנה והשימוש בסקראץ’ הינה לקדם חשיבה יצירתית דיגיטאלית כבר בגיל צעיר, להקנות לילדים שגדלים בעולם הדיגיטלי של ימנו תרבות של יצרנות ויצירתיות.

התועלות של לימוד תכנות לילדים, כך שהם יוכלו לא רק “לקרוא” טכנולוגיות חדשות – אלה גם לקחת חלק בעולם העתיד ולייצר אותם.

תאריכי הקייטנה:

לחצו כאן לקבלת כל הפרטים!

גילאים:

מעולים לכיתה ד’ ומעלה

שעות פעילות:

08:30-15:00

מסלולי נוספים:
מסלול רובוטיקה

מסלול רחפנים

מסלול חוגים מתחלפים

הילדים בקייטנה מחולקים לקבוצות על פי שכבת הגיל שלהם, בכל קבוצה  ישנם כ20 ילדים, לכל קבוצה יש לפחות שני מדריכים שמלווים את הילדים לאורך היום ודואגים לכל צרכיהם – מים, קרם הגנה, כובע, שהם אוכלים ושבעים, שהם מוצאים את מקומם מבחינה חברתית ועוד ועוד.

במסלול התכנות הילדים יוצאים מקבוצתם האורגנית לפרקי זמן של כשעה וחצי, 3 פעמים בשבוע, לפעילות תכנות, לאחר שמסיימים חוזרים לקבוצתם. בשאר הזמן הילדים נהנים מתכני הקייטנה ‘הרגילים’ – נהיגה בבאגי פדלים \ אומנות לחימה \ סיף \ חץ וקשת \ מהנדסים צעירים \ אילוף כלבים \ מבוכים ודרקונים ועוד ועוד..

היי צריכים עזרה?